Аджика без варіння

Аджика без варіння готується за лічені хвилини, адже для цього достатньо просто пропустити всі овочі через м’ясорубку і додати до них ще кілька інгредієнтів. Її можна використовувати як соус до м’ясних і рибних страв і навіть поливати нею гарніри. При цьому будь-яке частування з аджикою стане не тільки смачніше, але й набагато корисніше. Під час приготування в овочах зберігаються всі вітаміни, які нікуди не зникнуть, навіть якщо зберігати закуску в баночках всю зиму.
Традиційно аджика готується з червоних помідорів. До неї додають болгарський перець і часник, а також різні спеції і столовий оцет. Також можна приготувати аджику із зелених помідорів, зелені, слив, баклажанів і навіть яблук або аличі. Для гостроти, крім часнику, також додають свіжий перець чилі, корінь і листя хріну, мелені приправи.
Аджику без варіння можна приготувати практично відразу перед подачею на стіл. Зазвичай овочів досить 30-60 хвилин, щоб просочитися спеціями. При цьому, не змінюючи рецепта, можна законсервувати аджику на зиму. Для закаток банки з закускою стерилізують до і після наповнення, але набагато простіше використовувати герметичні кришки. Тоді не доведеться обробляти тару з готовим блюдом, а термін його зберігання від цього практично не змінюється.
В якості спецій і прав у аджику додають сушену зелень (базилік, петрушку, кріп тощо), сіль, цукор, суміш мелених перців, перці горошком, лавровий лист і мускатний горіх. Подають аджику холодної в піалі або соусниці.