Варення з винограду на зиму

Варення з винограду чомусь набагато рідше зустрічається у коморах, ніж багато його конкуренти. Цю тенденцію обов’язково слід порушити всім любителям смачних чаювань і домашньої випічки з незвичайними начинками. Виноградне варення порадує і своїм смаком і зовнішнім виглядом, і простотою приготування.
Приготувати варення можна з будь-якого сорту винограду. Зрозуміло, білі і чорніше плоди будуть помітно відрізнятися за смаком, тому слід заздалегідь продумати, який же десерт ви бажаєте отримати. При цьому особливу увагу потрібно приділяти і кольором майбутнього страви. Ви отримаєте темно-червоний або фіолетовий відтінок, золотисті сонячні кольори, або ж майже прозорий сироп – все це буде залежати від вибору винограду.
Багато господинь вважають за краще відразу вибирати сорти без кісточок, інші ж видаляють вручну. Це можна зробити з допомогою шумівки під час варіння варення. Всі кісточки спливуть, і витягти їх з каструльки не складе особливої праці. При цьому, якщо не хочеться проводити зайвий час на кухні, цілком можна залишити виноград у первісному вигляді. У процесі варіння кістки розм’якшуються і стають практично непомітними.
Для виноградного варення плоди оббирають з гілочок і варять у воді або соку до густоти. При цьому до винограду додають різні смакові і ароматні добавки. Це може бути лимонний сік, ванільний цукор, амаретто, кориця та ін. Після досягнення потрібної консистенції варення відразу подають до столу, або закривають у банки і зберігають до відповідного моменту. Його можна їсти ложками прямо, намазувати на хліб, готувати з них більш цікаві десерти і випічку.