Юшка з горбуші – популярний перша страва у сучасних господинь. Для нього навіть не знадобиться ціла риба – достатньо взяти хвіст і голову або ж зовсім замінити свіжу тушку консервами. Інші інгредієнти також є доступними і простими у приготуванні, так що навіть у початківця кулінара не буде проблем з цим супом. Часто юшку з горбуші вводять в раціон під час дієти, адже її калорійність невисока, а поживні речовини дозволяють підтримувати організм під час обмежень в їжі.
Юшка з горбуші готується дуже просто. Для цього рибний бульйон вариться, якщо мова йде про свіжій рибі, а потім до нього додаються овочі. Це картопля, морква, цибуля, болгарський перець, помідори, гострий перець та ін Якщо ж для приготування використовуються рибні консерви, то, навпаки, спочатку відварюють овочі, а лише потім додають до них основний інгредієнт.
Приправи в юшці з горбуші грають не останню роль, але зазвичай досить самого простого набору спецій для перших страв. До них відносяться сіль, чорний і запашний перець, сушена зелень, лаврові листочки тощо
Для отримання більш ситного страви в юшку з горбуші додають різноманітні крупи. Найпопулярнішими є рис і перловка. Вони перетворюють суп в живильне ласощі, яке стає повноцінним обідом для всіх членів родини. Шкідливих речовин в горбуші не міститься, тому навіть маленькі діти можуть взяти участь у спільній трапезі.
Юшка з голови і хвоста горбуші
Голова і хвіст – це стандартний суповий набір для юшки. Можна додати в суп і інші частини риби, але і цих інгредієнтів буде цілком достатньо для наваристого першого страви. Також можна урізноманітнити рецепт улюбленими приправами, а замість сушеної зелені – додати свіжу. Готується юшка дуже швидко, самим довгим, але обов’язковим етапом буде очищення горбуші від кісточок. Рекомендується залишити вуха під кришкою хоча б на 20 хвилин після приготування, щоб вона як слід настоялася.
Інгредієнти:
- 3 голови горбуші;
- 3 хвоста горбуші;
- 1 морква;
- 6 картоплин;
- 1 цибулина;
- 2 ст. л. сушеної зелені;
- Сіль, перець.
Спосіб приготування:
- Голови і хвости промити, викласти в каструльку і залити водою.
- Після закипання води варити горбушу 20 хвилин.
- Процідити бульйон через сито.
- Всі овочі почистити, цибулю і картоплю нарізати невеликими кубиками, моркву – кружальцями.
- У бульйон викласти картоплю, знову довести суп до кипіння.
- Відразу після закипання додати моркву і цибулю. Знову закип’ятити.
- Варити овочі 10 хвилин на невеликому вогні.
- Шматочки риби очистити від кісток, м’ясо нарізати невеликими шматочками.
- Додати рибу в готовий суп, посолити і поперчити за смаком.
- Висипати в каструльку сушену зелень, дати вусі трохи настоятися під закритою кришкою.
Юшка з консерви горбуші в мультиварці
Використання консервів робить процес приготування юшки ще простіше і швидше. При цьому шматочки риби в баночках досить жирні, так що суп буде таким же смачним і наваристим. Замість перлової крупи можна додати в список інгредієнтів рис в тій же кількості. Режими можна замінювати іншими, відштовхуючись від моделі вашої мультиварки. В інструкції до кухонних помічниці повинні бути докладні інструкції про використання тієї чи іншої програми.
Інгредієнти:
- 1 банку консервованої горбуші;
- 4 картоплини;
- 1 морква;
- 3 ст. л. перлової крупи;
- 2 цибулини;
- 2,5 л води;
- 1 лавровий лист;
- 3 ст. л. рослинної олії;
- Зелень;
- Сіль, перець.
Спосіб приготування:
- Нарізати кубиками цибулю, брусочками – моркву і картоплю.
- Перлову крупу ретельно промити.
- У чашу мультиварки вилити масло, включити режим «Смаження».
- Обсмажувати 15 міну цибулю і моркву.
- Додати в чашу перлову крупу і картоплю, перемішати.
- Горбушу перекласти на тарілку і пом’яти її виделкою.
- Викласти рибу до решти інгредієнтів, залити водою.
- Готувати юшку в режимі «Суп» 1 год.
- В кінці приготування (приблизно за 5-10 хвилин) додати в суп лавровий лист, сіль і перець.
- Готову юшку прикрасити свіжої подрібненої зеленню.
Тепер ви знаєте, як готувати юшку з горбуші. Приємного апетиту!
Юшка з горбуші – це легке перше блюдо, як з точки зору калорійності, так і в плані процесу приготування. Його можна робити хоч кожен день, не побоюючись за сімейний бюджет. Прості поради, як приготувати юшку з горбуші, допоможуть початківцям кулінарам познайомитися з цим цікавим і дуже корисним стравою:
- Бульйон для юшки перед використанням рекомендується процідити через сито, щоб у ньому не попалися кісточки або інші небажані частини риби;
- Видалити кісточки з консервованої горбуші не потрібно (вони там досить м’які), щоб не зіпсувати враження від страви;
- Краще варити бульйон для юшки на слабкому вогні, щоб він не помутнів;
- Якщо вуха все ж вийшла каламутною, то перед додаванням інших інгредієнтів, в гарячий бульйон слід додати сирий білок. Як тільки він «звариться», треба витягти його з каструльки;
- Ще одним способом освітлити бульйон з горбуші вважається додавання невеликої кількості горілки. Потрібно влити її в суп за 10 хвилин до готовності.