Сочевиця в мультиварці — звучить дещо незвично і навіть екзотично, адже ці бобові складно назвати традиційною російською культурою. Для нас страви на їх основі не є чимось звичним і майже не користуються популярністю. Хоча даремно. Незважаючи на більш високу вартість у порівнянні, наприклад, з горохом, рисом або пшоном (більш буденними для нас продуктами), сочевиця має чудові смакові якості і є джерелом багатьох корисних речовин. Каша з цих бобових виходить неймовірно ситної, смачною і поживною. До того ж готується страва в два рази швидше, ніж з того ж гороху або квасолі.
Взагалі, трохи дивним здається, що сочевиця, яку поважали і любили на Русі (а з неї в Середні століття пекли пироги, готували ароматні каші, супи і супи), зараз практично забута нашими співвітчизниками. Хоча ця культура затребувана в Азії, Індії, Африці, у великій пошані сочевиця у Південній Америці та Австралії, де складає основу національної кухні. Але сочевиця абсолютно незаслужено забута, і важливо повертати традиції її вживання, і не в якості екзотичного делікатесу, а повсякденного продукту, якими зараз ми вважаємо картоплю, гречку і макарони. І причини цього очевидні: сочевиця — неймовірно корисна культура, справжнє джерело мінералів, вітамінів, мікроелементів, жирних кислот. Зерна сочевиці більш ніж на третину складається з білка, який за своїми якостями нічим не поступається м’ясного.
Всім, хто зацікавився такої маловідомої в сучасній кулінарії культурою, як сочевиця, пропонуємо кілька рецептів смачних і корисних страв на її основі.
Суп із сочевиці з овочами в мультиварці
Чудовий пісний суп із сочевиці. Якщо хочете зробити страву більш ароматним і наваристим, використовуйте замість води м’ясний або овочевий бульйон. Крім чорного перцю, кмину, сочевичний суп можна покласти сушений базилік, кріп, білий перець, а замість сметани використовувати натуральний йогурт.
Інгредієнти:
- сочевиця червона — 150 г;
- вода — 1 л;
- морква — 1 шт.;
- помідор — 1 шт.;
- часник — 2 зубчики;
- цибуля — 1 шт.;
- свіжа м’ята — 1 ст. л. (подрібнена);
- паста томатна — 1 ст. л.;
- масло рослинне — 2 ст. л.;
- кмин — 1 ч. л.;
- сметана — 2 ст. л.;
- лайм — ½ шт; (можна взяти лимон);
- перець, сіль.
Спосіб приготування:
- Сочевицю промиваємо кілька разів в проточній воді.
- Морква, цибуля, часник очищаємо. Промиваємо разом з томатом під проточною водою.
- Часник подрібнюємо, морква, цибуля, помідор нарізаємо дрібними кубиками.
- У чашу вливаємо олію, обсмажуємо моркву, часник і цибулю до м’якості. Всипаємо кмин, перемішуємо, готуємо близько хвилини (режим «Смаження»).
- Потім додаємо до овочів порізаний помідор, перемішуємо до однорідної консистенції і смажимо ще 3 хвилини.
- Всипаємо промиту сочевицю і викладаємо томатну пасту, приправляємо перцем, дрібкою солі, масу перемішуємо, готуємо пару хвилин.
- Вливаємо воду, додаємо подрібнену м’яту (можна взяти будь-яку іншу зелень). За смаком підсолюємо при необхідності.
- Кришку мультиварки закриваємо. Готуємо на режимі «Гасіння» 30 хвилин. Потім суп наполягаємо 10 хвилин, розливаємо по тарілках.
- Подаємо зі сметаною, за бажанням кожну порцію доповнюємо пластівцями гострого червоного перцю і скибочками лайма, прикрашаємо гілочкою свіжої м’яти.
Каша з сочевиці з м’ясом в мультиварці
Поєднання м’яса та сочевиці — це поживне, ситне і здатне втамувати будь голод блюдо. В якості м’ясної інгредієнта можна вибрати яловичину, курку, баранину або свинину. Ми зупинили свій вибір на останньому варіанті. Також додамо в наш духмяне страву моркву, цибулю і солодкий перець, а при подачі прикрасимо кашу свіжою зеленню.
Інгредієнти:
- свинина — 500 г;
- морква — 1 шт.;
- солодкий перець — 1 шт.;
- цибуля — 1 шт.;
- сочевиця — 2 мультистакана;
- вода — 4 мультистакана;
- рослинна олія — 2 ст. л.;
- сіль, перець.
Спосіб приготування:
- М’ясо промиваємо, нарізаємо шматочками.
- У чашу вливаємо олію, встановлюємо програму «Смаження», викладаємо свинину, смажимо 15 хвилин, періодично перемішуємо.
- Морква і перець нарізаємо брусочками, цибулю дрібно шаткуємо. Овочі викладаємо до м’яса, перемішуємо. Готуємо до м’якості овочів, потім солимо, перчимо, заправляємо улюбленими спеціями (можна використовувати готові приправи для свинини або м’яса).
- Сочевицю промиваємо кілька разів водою, додаємо до м’яса і овочів.
- Всі інгредієнти заливаємо водою, встановлюємо режим «Гасіння», кришку мультиварки закриваємо. Готуємо 60 хвилин.
- Готову кашу розкладаємо по тарілках, прикрашаємо листочками свіжої петрушки.
Зелена чечевиця з куркою в мультиварці
Щоб приготування вечері не забирало багато часу, скористаємося мультиварка. У цьому унікальному багатофункціональному приладі чечевиця з куркою вийде просто чудовою, причому без особливих труднощів. Послідовно обсмажуємо всі інгредієнти, заливаємо водою і залишаємо тушкуватися. Якщо хочете підсилити смак сочевичного страви, додайте в кінці приготування пару лаврових листочків, щіпку щалфея або розмарину.
Інгредієнти:
- зелена сочевиця — 3 мультистакана;
- куряче філе — 500 г;
- морква — 2 шт.;
- вода — 1 л;
- цибуля — 1 шт.;
- сіль, перець;
- масло рослинне — 2 ст. л.;
- петрушка.
Спосіб приготування:
- Морква промиваємо, натираємо на тертці, цибулю подрібнюємо.
- Філе нарізаємо невеликими шматочками.
- У чашу вливаємо олію, включаємо програму «Смаження», викладаємо моркву, трохи обсмажуємо (близько 5 хвилин).
- Додаємо нарізане філе, перемішуємо, готуємо ще 5 хвилин, потім додаємо цибулю. Інгредієнти приправляємо сіллю, перцем, спеціями за смаком. Перемішуємо, готуємо близько 7 хвилин.
- Сочевицю добре промиваємо. Її слід так само, як і рис, промивати до прозорості води. Викладаємо в миску, потім вливаємо воду.
- Встановлюємо режим «Гасіння» або «Плов» на 40 хвилин. Якщо через зазначений час рідину все ще залишиться в мультиварці, то готуємо ще 15 хвилин в режимі «Підігрів».
- При подачі сочевицю прикрашаємо свіжою зеленню, на додаток пропонуємо овочевий салат.
Тепер ви знаєте, як готувати сочевицю в мультиварці. Приємного апетиту!
Сочевиця по своєму смаку і поживними властивостями дуже нагадує квасоля, тільки готується вона на порядок швидше. Сочевиця буває різних сортів, і для приготування страви в мультиварці можна використовувати будь-який з них. Хоча страва з червоної сочевиці має більш привабливий і апетитний зовнішній вигляд, багато господині можуть з цим не погодиться. Про те, як смачно приготувати сочевицю в мультиварці, розкажуть досвідчені кулінари:
- Сочевиця не потребує тривалому замочуванні, як, наприклад, квасоля. Виняток становить чорна сочевиця: її бажано залити водою на півгодини.
- Для приготування сочевиці в мультиварці краще використовувати режим «Гасіння». Він забезпечує оптимальний рівномірний прогрів страви.
- Сочевицю додають останньої, спочатку піддають тепловій обробці додаткові інгредієнти.
- Сочевицю перед приготуванням слід ретельно перебрати і промити кілька разів в проточній воді.
- Якщо хочете приготувати страву з цільними ядрами, то вибирайте зелену сочевицю. Для пюре, супів-пюре, в’язких каш ідеально підходить червона або єгипетська.
- Сочевицю не слід готувати окремо. Багатство її смаку розкривається при комбінованому приготуванні бобових зі спеціями, травами, овочами, м’ясними інгредієнтами.